Горячие новости

У «Слузі Народу» хочуть провести реформу децентралізації до місцевих виборів

Реформу децентралізації влади можуть провести до місцевих виборів в Україні, які за законом мають відбутися у жовтні 2020 року, - розповів голова партії «Слуга Народу», перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», пише Громадське.

«Так, у нас є план. Можна за дві сесії встигнути, якщо планувати на початку четвертої сесії 3-4 вересня голосувати 300 (голосів — ред.). Четверта сесія якраз дуже вдало розпочинається — 1 вересня, а виборчий процес стартує 5 вересня», — сказав Корнієнко.

За його словами, у найближчі два тижні в регіонах проведуть обговорення законопроєкту про децентралізацію влади. Відбудуться вони у форматі, в якому обговорювали питання про ринок землі, — на невеликих форумах, по кілька сотень людей.

«Ці обговорення завершаться 25 лютого великим зібранням у Києві, де будуть представники асоціацій, міськголови, керівники місцевих органів влади, експерти, представники донорів. Після нього ми виходимо на концепцію, потім — комісія з правової реформи, де все це фіналізується», — зазначив Корнієнко.

Заступник голови фракції уточнив, що приблизно наприкінці лютого — на початку березня планують доопрацювати цей проєкт закону.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський відклав поданий ним раніше проєкт закону №2598 щодо децентралізації влади та скерував його на доопрацювання. Там, зокрема, передбачили, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюватиметься з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

Замість місцевих державних адміністрацій президент пропонував ввести інституцію префектів, які представлятимуть виконавчу владу в областях, округах та в місті Києві.

 28 грудня він направив до Ради вже вдосконалений законопроєкт про децентралізацію.