Гарячі новини

Степанов обіцяє, що Україні повернуть гроші, якщо вакцина від Sinovac не буде ефективною на 70%

12 січня спеціалісти Anvisa – Національного агентства по нагляду за здоров'ям в Бразилії, які перевіряли вакцину китайського виробника Sinovac Biotech на ефективність, оголосили, що загальний рівень ефективності CoronaVac нижче 60%, але вище 50%, пише УП.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що згідно з укладеним договором про закупівлю цієї вакцини, її ефективність повинна бути не менше 70%

В іншому випадку Україні повинні повернути кошти.

Про це очільник Міністерства охорони здоров'я розповів під час брифінгу 13 січня. 

Наразі у відомстві очікують підтвердження від компанії-виробника. 

 Фото Esbenklinker/Depositphotos

"Для початку ми хочемо отримати кінцеві висновки досліджень безпосередньо, які публікуються компанією-виробником. Тому що наразі є тільки дані пресконференції виключно по Бразилії.

Ці клінічні дослідження були проведені по різних країнах світу і ми повинні побачити узагальнений звіт, який публікується – це міжнародна практика", – зазначив Cтепанов. 

При цьому за його словами, ефективність вакцини більше ніж 50% – достатня для підтвердження її дієвості та затвердження медичними регуляторами, зокрема Всесвітньою організацією охорони здоров'я та FDA.

"Але ми заклали вимоги до ефективності вище. 

Тому в договорі з цим виробником вакцин у нас зазначено наступне: "Ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо-контрольованому клінічному випробуванні, у якому досягнуто ефективність на рівні не менше 70%, зниження захворюваності у досліджуваних груп в порівнянні з контрольною групою.

Відповідний аналіз в тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань має бути підтверджений публікаціями від компанії-виробника", – пояснив Степанов. 

Очільник МОЗ зазначив, що у разі недотримання цих умов та розірвання договору компанія повинна повернути країні всю суму. 

"Що стосується коштів, які держава заплатила за цю вакцину, то у разі якщо компанія не буде відповідати цим стандартам, то компанія відшкодовує кошти державі в повному обсязі. 

Тобто фінансово ми повністю захищені і в нас є відповідна банківська гарантія" – додав Степанов.

Масове вакцинування українців від коронавірусної хвороби планують розпочати у лютому 2021 року, також повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 13 січня. 

"Хочу заспокоїти українців, що вакцинація в нашій державі розпочнеться в терміни, які ми зазначали раніше.

Вважаємо, що почнемо дійсно масову вакцинацію в лютому цього року", – розповів він. 

За словами начальника міністерства, наразі триває підписання договорів з виробниками. 

"Протягом найближчих днів очікуємо підписання договорів з іншими компаніями виробниками.

Зараз просто тривають певні технічні моменти, які нам потрібно до кінця узгодити", – додав Степанов.