Гарячі новини

Східна Україна потребує переходу на чисту енергетику – комісар Європарламенту

Промислові регіони України, зокрема, сходу, потребують впровадження "чистих" технологій задля підвищення якості життя мешканців цих територій.

Про це у коментарі Суспільному розповів комісар Європарламенту з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкевічюс.

“Вам ще багато треба зробити, на жаль. Якість повітря все ще досить низька. Особливо в промислово розвинених регіонах, тому слід інвестувати у більш чисті технології. Дуже важливими є інвестиції в інфраструктуру очищення води для покращення її якості. Я знаю, зараз ми говоримо про найпростіші потреби людей, такі як чисте повітря та чиста вода і вони не повинні бути якимось видом розкоші, вони повинні бути абсолютно доступним для всіх", – зазначив він.

Також Сінкевічус пояснив і мету створення Кліматичного фонду України. У цей фонд потраплятимуть усі екологічні податки, у тому числі податок на викиди двоокису вуглецю. Кошти, які надходитимуть у фонд, мають спрямовуватися виключно на природоохоронні заходи, в першу чергу на заходи з пом'якшення впливу на довкілля і декарбонізацію.

“Східна Україна – це регіон, залежний від вугілля, який потребує переходу (на чисту енергетику – ред.). Головною метою цього Кліматичного фонду має бути допомога тим, хто цього потребує, і на кого такий перехід найбільше вплине. Так працює механізм нашого фонду. Звичайно, Кліматичний фонд не може давати гроші всім, на кого впливає угода, а лише для тих, хто має бажання змінитись, хто має чіткі плани змін: наприклад, які види енергії використовуватимуться замість вугілля, і в той самий час, як забезпечити опалення та електрику в будинках людей, а також забезпечити незахмарні ціни на неї. Якщо пам’ятати про це, то Кліматичний фонд – це гарна ідея", – зауважив посадовець.

У серпні Україна та Світовий банк домовилися, що останній допомагатиме у створенні Українського кліматичного фонду. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський пояснив, що Фонд є новою фінансовою інституцією, яка співфінансуватиме програми з декарбонізації і модернізації.