Гарячі новини

Рєзніков покидає свою посаду. На його місце йде Буданов

Олексій Резніков залишить посаду міністра оборони України та обійме посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, заявив голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія. 

За його словами, оборонне відомство очолить Кирило Буданов , чинний начальник Головного управління розвідки Міноборони.

Резніков можливість свого звільнення прокоментував так:

"Жоден чиновник не вічний у кріслі. Потрібно бути готовим, що цей етап закінчиться. Рішення, бути мені міністром оборони чи ні, чи приймає одна людина — це президент України Володимир Зеленський. Він дає уявлення про призначення, а Верховна Рада – призначає. Тому тільки за рішенням президента України я прийматиму ті чи інші рішення. А далі робитиму те, що мені запропонує Зеленський. Я робитиму все для нашої перемоги. Моя професія юриста дозволяє мені думати оптимістично, що я знайду собі цікавий проект, щоб не просто перемогти у цій війні, а й покарати військових РФ".

Страна аналізує, що означає заміна Резнікова на Буданова:

  1. Рєзніков пішов на тлі корупційного скандалу навколо закупівель Міноборони за завищеними цінами. Його відхід - сильний удар по позиціях глави Офісу президента Єрмака, довіреною особою якого був Резніков (тому його довго і не хотіли звільняти).
  2. Кирило Буданов не вважається людиною Єрмака. Більше того, він має свій прямий канал комунікації з президентом Зеленським і раніше вважався одним із альтернативних Єрмаку каналів повідомлення Зеленському.
  3. За законом, міністр оборони – цивільна особа. Тобто Буданов має піти "на громадянку".
  4. Коли минулого року пішли чутки про відставку голови ВСУ Залужного (згодом не підтверджувалися), одним із кандидатів на його посаду називали Буданова. І як уживуться разом дві військові людини - Буданов і Залужний - питання (у абсолютно громадянської людини Резнікова з головкомом ЗСУ конкуренції не могло бути за визначенням).
  5. Однією з головних функцій Резнікова була постійна комунікація із західними партнерами з постачання зброї та інших питань. Буданов - теж добре знайома військовим Заходу людина, але незрозуміло як швидко він освоїться з новим функціоналом нової позиції.