Гарячі новини

Прикордонники Донбасу від Уряду Японії отримали дефібрилятори та комплекти реанімації. Іх розподілять між п"ятьма КПВВ

5 апаратів для поновлення серцевого ритму, 25 реанімаційних комплектів та інше медичне приладдя отримали прикордонники Донбасу від Уряду Японії через МОМ. Апаратуру та медичні засоби розподілять між 5-ма КПВВ Донеччини та Луганщини. Про це Вільному радіо розповів речник Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігор Лизогуб. 

“Сьогодні в Краматорський прикордонний загін (для КПВВ “Мар’їнка” та “Майорське”) передавали ці дефібрилятори. І на цьому тижні ще в Донецький загін (для КПВВ “Гнутове” та “Новотроїцьке”) планують передавати й дефібрилятори, й мішки для вентиляції легенів. Персонал, який буде нести службу в КПВВ, пройде програму навчання щодо використання цих засобів та зможе їх використовувати під час служби, якщо буде така потреба”,  —  каже представник прикордонників. 

Тобто, за його словами, цими засобами реанімації оснастять всі КПВВ Донеччини та ймовірно “Станицю Луганську”. За інформацією ДПСУ, 23 лютого такі комплекти вже передали й Луганському прикордонному загону. 

прикордонники на Донеччині отримали медичне обладнання для реанімації
Отримані для КПВВ медичні засоби. Фото: Краматорський прикордонний загін


За даними Кабміну, всього Уряд Японії (через Міжнародну організацію з міграції) передав українським прикордонникам на Донбасі 5 дефібриляторів, 25 комплектів для реанімації, 25 безконтактних термометрів та 5 цифрових тонометрів на суму 51 тис дол США. 

Це зробили, аби співробітники КПВВ мали все необхідне для реагування на надзвичайні ситуації та у ситуаціях, коли є загроза життю людей. Тому що дотепер на жодному КПВВ Донбасу дефібриляторів не було. 

“Можливо вони були у представників гуманітарних організацій, а от безпосередньо у прикордонників не було”,  —  каже Ігор Лизогуб.

Зазначимо, за даними ДПСУ, впродовж минулого року через контрольні пункти в’їзду-виїзду прослідували майже 3 мільйони людей. 

Ця допомога є частиною програми МОМ в Україні щодо реагування на COVID-19.