Горячие новости

Посольсьво Ізраїлю в Україні висловило стурбованість з приводу вшанування в Україні осіб, що співробітничали з нацистами

Посольство Держави Ізраїль в Україні засвідчує свою повагу Верховній Раді Україні та має часть звернутися з такого приводу. Про це розміщена заява на сторінці "Ізраїль в Україні" на ФБ.

Посилаючись на Постанову Верховної Ради 2364 від 3 грудня 2019 року щодо вшановування ряду українських особистостей, ми рішуче протестуємо проти включення до списку численних посібників нацистів, серед яких, наприклад, Володимир Михайлович Кубійович (120 річниця з дня народження), відомий посібник нацистів, що представлений виключно як історик та картограф, також Максим Железний, Василь Левкович, Улас Самчук, Василь Сидор, Кирил Осьмак, Олександр Вишинський, Василь Галас, Ярослав Старух, Андрій Мельник.

Ми вважаємо, що вшанування тих, хто співпрацював з нацистським режимом, є зневагою до пам‘ яті 6 мільйонів євреїв, знищених нацистським режимом.
Зважаючи на наші гарні відносини, ми вимагаємо переглянути включення цих суперечливих особистостей до списку людей, що буде офіційно вшановано у вашій країні.

Ми знову закликаємо Верховну Раду прийняти визначення антисемітизму Міжнародного Альянсу пам'яті жертв Голокосту.