Горячие новости

Омбудсмен Денісова засудила слова Третьякової про дітей "низької якості"

Омбудсмен із прав людини Людмила Денісова засудила висловлювання народного депутата із фракції "Слуги народу" Галини Третьякової про те, що деякі українці народжують дітей "низької якості". Про це Денісова написала на своєму Telegram-каналі, повідомляє112 Україна

Денісова нагадала, що Україна приєдналася до основних міжнародних документів, зокрема Конвенції ООН з прав дитини, таким чином визнавши, що в усіх країнах світу є діти, які живуть у важких умовах і потребують особливої уваги з боку держави.

Омбудсмен зазначила, що Конвенція ґрунтується на принципах недискримінації дитини, незалежно від соціального чи майнового стану її або її батьків. У відповідності зі статтею 27 Конвенції, держава взяла на себе зобов'язання надавати батькам у разі необхідності матеріальну допомогу для дітей і підтримувати програми із забезпечення дітей їжею, одягом і житлом.

Денисова наголосила, що діти не вибирають сім'ю, в якій народжуються, і не можуть самі себе забезпечити і захистити.

Омбудсмен рішуче засудила будь-які заклики до таких методів, як примусова кастрація, стерилізація, а також заяви про поділ дітей на "якісних" і "неякісних". Вона закликала спікера Ради Дмитра Разумкова і всіх депутатів не допустити дискримінаційних закликів і посягання на основоположні права людини.

Нагадаємо, вчора, 24 червня, народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова під час вебінару в Київській школі економіки заявила, що в сім'ях, які розраховують на матеріальну допомогу від держави, діти народжуються "дуже низької якості".