Гарячі новини

Мінінфраструктури України: львівський аеропорт міг би запрацювати за умов надання міжнародних гарантій безпеки

Україна могла б відновити пасажирське авіасполучення, призупинене на початку повномасштабної війни Росії проти України, якби отримала міжнародні гарантії безпеки. Першим відкритим аеропортом може стати «Львів», — заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Міністр зазначив, що технічних проблем із відновленням пасажирських рейсів немає, однак питання безпеки залишаються невирішеними. Від початку вересня на Львівщині чотири рази вмикали сирени повітряної тривоги.

«Технічно ми готові до запуску. Залишається безпекове питання, яке є сьогодні головним», — зазначив голова Львівської міської громади Андрій Садовий.

«Відкриття повітряного коридору — важливий крок для зміцнення української економіки. Сподіваюсь, це розуміють наші міжнародні партнери, зокрема ООН, які можуть надати необхідні безпекові гарантії», — написав Садовий у своєму телеграмі.

Раніше влада Закарпатської області, де розташований аеропорт «Ужгород», робила заяви про відновлення пасажирського авіасполучення. Пояснили, що перевагою цього аеропорту є те, що поріг злітно-посадкової смуги розташований за декілька сотень метрів від українсько-словацького кордону. Однак поки в Ужгороді не ведуться роботи з відновлення рейсів.