Горячие новости

Івано-Франівська міськрада сьогодні затвердила програму "Пам’ятне дерево"

Міська рада Івано-Франківська сьогодні затвердила програму "Пам’ятне дерево".

Програма "Пам’ятне дерево" спрямована на виховання свідомого ставлення мешканців до зелених насаджень, підвищення рівня екологічної освіти та зменшення забруднення навколишнього середовища.

"Кожен мешканець Івано-Франківська буде мати можливість долучитися до процесу озеленення міста та висадити дерево з нагоди визначної події в своєму житті: одруження, народження дітей, ювілеїв і т.п. Кожне посаджене дерево буде мати власну романтичну, цікаву, зворушливу історію, а місто розквітатиме та зеленітиме з кожним роком", – написали в обґрунтуванні розробники.

Програму "Пам’ятне дерево" розробили Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради спільно з КП "Центр розвитку міста та рекреації".

Садити дерева з нагоди визначних подій пропонується у парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка, біля міського озера, у сквері "Первоцвіт" та у парку по вулиці Молодіжній.

Для реалізації програми пропонують породи дерев: платан, тюльпанове дерево, дуб червоний, клен Фрімана, клен Друмонді, клен ясенелистий Фламінго, слива Пісарді та сакура. За бажанням заявників допускається висадка й інших дерев. Посадка дерев відбуватиметься навесні (з 1 березня по 30 квітня) та восени (з 1 жовтня по 30 листопада).

Мешканці, які матимуть бажання посадити пам’ятне дерево, будуть звертатися до КП "Центр розвитку міста та рекреації" з заявою, у якій зазначатимуть подію, до якої приурочена висадка дерев, місце посадки, породу дерева та дату посадки. Одночасно з заявою мешканці, які виявили бажання висадити пам’ятне дерево, мають відшкодувати вартість саджанця та таблички. Висадка та догляд за деревом буде здійснюватися спеціалізованим підприємством за кошти міського бюджету. 

До 2022 року у рамках програми планують висадити 2000 дерев. Хоча програма не обмежена в часі і розрахована на тривалий період.