Гарячі новини

Генасамблея ООН вимагає від Росії відшкодувати Україні

У понеділок Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, яка закликає притягнути Росію до відповідальності за порушення міжнародного права шляхом вторгнення в Україну, зокрема шляхом виплати репарацій за масштабну шкоду, завдану країні, а також за вбитих і поранених під час війни українців.

Голосування у всесвітній організації, що складається з 193 членів, було 94 проти 14 при 73 утрималися. Це було близько до найнижчого рівня підтримки, який отримала будь-яка з п’яти резолюцій щодо України, ухвалених Генеральною Асамблеєю після вторгнення Росії 24 лютого до свого меншого сусіда.

У резолюції визнається необхідність створення «міжнародного механізму відшкодування шкоди, збитків або шкоди» внаслідок «неправомірних дій» Росії проти України.

Він рекомендує країнам-членам Асамблеї у співпраці з Україною створити «міжнародний реєстр» для документування претензій та інформації про збитки, збитки чи травми, завдані українцям і уряду з боку Росії.

Президент Володимир Зеленський вже наголосив, що репарації, які Росії доведеться заплатити за агресію проти України, після прийняття резолюції Генасамблеї ООН стали частиною міжнародно-правової реальності.Про це йшлося у вечірнньому зверненні президента

 "На майданчику ООН наші дипломати дуже довго працювали з партнерами, щоб погодити та ухвалити дві дуже важливі резолюції.Перша з них сьогодні підтримана – щодо створення міжнародного компенсаційного механізму, який дасть змогу відшкодувати всі збитки, завдані російською війною, причому за рахунок російських же активів. Репарації, які Росії доведеться заплатити за скоєне, – це тепер частина міжнародно-правової реальності.Другу резолюцію – для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України – ще погоджуємо з нашими партнерами. Зробимо все, щоб вони обидві запрацювали", - сказав Зеленський.

Однак, Китай, Іран, Сирія проголосували проти.  Саудівська Аравія - "утрималася".