Горячие новости

Франківські депутати звернуться до Порошенка й Уряду щодо дискримінаційної зарплати бюджетникам

Франківські депутати звернуться до Порошенка й Уряду щодо дискримінаційної зарплати бюджетникам.Про це йшлося в середу, 13 червня, на зборах постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

За планом мало відбутися засідання постійної комісії облради, але воно фактично перетворилося у збори, адже не зібрався кворум.

Депутати проговорили питання “Про звернення обласної ради щодо забезпечення соціальної справедливості в засадах оплати праці працівників бюджетної сфери”, інформує “Галка”.

Звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Голови ВРУ Андрія Парубія та народних депутатів України ініційоване Кабміном України про підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2017 році до 3200 гривень і у 2018 році – до 3723 гривень відповідно, поряд із офіційними заявами вищих посадових осіб держави про очікуване зростання середнього розміру заробітної плати в Україні уже в другому півріччі 2018 року до 10 тисяч гривень, при збереженні на практиці методики розрахунку розміру посадових окладів працівників бюджетної сфери несе в собі ряд загроз, обумовлюючи на практиці соціальну несправедливість, зрівнялівку в оплаті праці, відсутність мотивації та перманентне невдоволення, критичне падіння престижності самої праці й прогресуючий відтік кваліфікованих кадрів.

“Зважаючи на вищенаведене, звертаємось до вас із закликом переглянути дискримінаційні підходи до оплати праці працівників бюджетної сфери, наголошуючи на необхідності: – повернення мінімальної заробітної плати як базової ставки для формування тарифної системи оплати праці найманих працівників; – приведення мінімального посадового окладу (тарифної ставки) робітника першого тарифного розряду до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на відповідний календарний рік; – перегляду засад формування посадових окладів й системи нарахування заробітної плати працівникам комунальних засобів масової інформації, засновниками яких є органи місцевого самоврядування й які згідно з чинним законодавством не підлягають наразі роздержавленню, приведення рівня їх заробітної плати до економічно обґрунтованої й соціально справедливої; – збереження гідного рівня оплати праці у сферах, що ставлять національний інтерес та є стратегічно важливими для ефективного розвитку Українського народу та Держави”, – йдеться у зверненні.

Ігор Дебенко, депутат обласної ради каже, що сьогодні склалася ситуація, коли перший тарифний розряд знаходиться на рівні 1700 гривень (прожитковий мінімум).

“Це просто катастрофічна ситуація. З усіма надбавками середня зарплата працівника-бюджетника становить трохи більше, ніж 4000 гривень. Нівелюється саме поняття кваліфікації. Працівники масово втікають. Це стосується і медіа, і медицини, і культури, й інших бюджетних сфер. У зверненні ми пропонуємо бодай повернути Україну до тієї практики, коли перший тарифний розряд прирівнювався до мінімальної зарплати, а не прожиткового мінімуму”, – додав Дебенко.