Горячие новости

Депутати розглядатимуть президентські законопроекти по Донбасу

Новий сесійний тиждень Верховної Ради України розпочався із підготовки до другого читання законопроекту Президента України.

«Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». Комітет з питань національної безпеки і оборони через відсутність кворуму в понеділок, 6 листопада не зміг розпочати розгляд поправок до законопроекту.

До доопрацювання президентської ініціативи долучилися представники всіх фракцій, надавши більше 800 поправок до тексту.

«Дивлячись правки, що подані депутатами можна умовно поділити їх на три частини. Перша частина — це пропозиції від депутатів додати до проекту про тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей Автономну Республіку Крим та Севастополь і розширення дії закону на півострів. Друга частина правок стосується уточнень по нормам міжнародного права та позитивних зобов’язаннях України, включаючи додаткові гарантії для певних категорій населення. Остання група правок — технічні, згідно норм юридичної техніки» — коментує багатосторінкову порівняльну таблицю вико- навча директорка Благодійного фонду «Восток-SOS» Олександра Дворецька.

«Окрему увагу у правках, які подані до законопроекту хочеться надати потребі врегулювання статусу працівників закладів охорони здоров’я, що четвертий рік спільно з військовими опікуються безпекою на лінії розмежування. Останнє відвідування Луганської області, а також зустрічі з місцевими активістами чітко дають розуміння, що є потреба у додатковій підтримці медичних працівників. Відсутність відзнаки зі сторони держави їх старань призводить до того, що лікарі покидають населені пункти. Наші пропозиції — статус учасника війни медикам, що працюють в населених пунктах на лінії розмежування і статус учасників бойових дій тим, хто під час обстрілів загинув чи був поранений при виконанні службових обов’язків» — коментує Народний депутат України Світлана Заліщук.