Гарячі новини

"Децентралізація". У Трускавці стартував V Форум місцевого розвитку

Цьогорічний ювілейний Форум місцевого розвитку розпочався у Трускавці та триватиме два дні, з 2 до 3 вересня,повідомляє Львівська облрада.

 

Організатори Форуму  - Львівська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон-Карпати-Україна». 

 

Форум місцевого розвитку - це платформа для комунікації між експертами та практиками. Цей захід щороку гуртує велику кількість зацікавлених осіб. Це унікальна нагода отримати максимум корисної інформації та знань, які сконцентровані одночасно в одному місці й доступні для всіх.  

 

Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак у своєму вітальному слові наголосила на тому, що Львівщина вп’яте стає майданчиком для важливих дискусій і співпраці задля розвитку громад.

 

 

«Високий рівень представництва - свідчення актуальності проблем, які винесені на наше з вами обговорення, а також запорука того, що на нас чекають конструктивні, плідні дискусії, обмін досвідом задля вироблення дорожньої карти нашого спільного руху вперед. 

 

Очікую від нашої роботи конкретного результату, визначення основних цілей та точок координації зусиль місцевих й центральних органів влади, бізнесу та неурядових організацій для забезпечення ефективної роботи місцевого самоврядування і сталого розвитку громад», - наголосила голова обласної ради. 

 

На заході також присутні перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський,  народні депутати України, іноземні делегації, представники місцевих рад з різних регіонів України. Міжнародні партнери, іноземні гості з Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини ділитимуться досвідом проведення реформ та втілення ефективних управлінських практик у державах Центрально-Східної Європи. 

 

У перший день проведення форуму відбудуться фахові дискусії щодо можливостей та викликів, які постають перед Україною у процесі впровадження програми дій Європейської Комісії «Європейський зелений курс». Учасники форуму місцевого розвитку також підсумують конкретні результати, яких вдалося досягти громадам в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», обговорять перспективи впровадження цифрових стратегій та рішень для громад.  

 

Особливим пунктом програми цьогорічного заходу стане панельна дискусія «Перспективи розвитку вугільних територій», під час якої учасники обміняються думками та рішеннями щодо стратегій трансформації вугільних шахт. Стратегічне планування стосується промислових об’єктів на заході та на сході нашої держави. Окремі дискусії форуму будуть відведені для обговорення шляхів залучення фінансових ресурсів для розвитку територій, охорони довкілля та безпеки. 

 

«Сильні та самодостатні громади, забезпечення високих стандартів якості життя людей, вмотивовані керівники на місцях – важливе завдання на шляху утвердження демократичних і європейських цінностей в Україні. 
Для мене, як і для всіх представників Львівщини, наша зустріч - це також унікальна нагода в широкому колі професіоналів та експертів проговорити процеси, які ми спостерігаємо в Україні, представити наші досягнення і досвід, звернути увагу і зрозуміти наші помилки», - додала Ірина Гримак та побажала  учасникам форуму плідної роботи, нових знайомств, а також незабутніх вражень від перебування в одному з найгарніших куточків Львівщині – Трускавці.  

 

Трансляція найцікавіших подій V Форуму місцевого розвитку відбувається в телевізійному ефірі та у соціальних мережах комунального підприємства Львівської обласної ради - телеканалу «Перший Західний».