Гарячі новини

Берлін схвалив поставку Україні 178 танків Leopard 1 ... влітку та наступного року

Федеральна рада безпеки Німеччини схвалила постачання Україні 178 танків Leopard 1 із промислових запасів.Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Spiegel.

Рішення дозволяє експорт танків Leopard 1 від груп Rheinmetall та Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG).

За даними видання, перші танки мають бути доставлені в Україну влітку, але більша частина їх буде не раніше наступного року. Уряд офіційно оголосить про рішення у вівторок увечері.

Український президент Володимир Зеленський сьогодні провів зустріч із міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом (Boris Pistorius), який прибув до України. 

Візит не був анонсований з міркувань безпеки. Глава оборонного відомства підтвердив відомості про майбутні постачання Leopard 1A5 та уточнив, що Україна отримає ці танки з низки європейських країн. "До першого-другого кварталу 2024 року ці танки мають з'явитися щонайменше у трьох батальйонів", зазначив Пісторіус.

Глава української держави висловив подяку "за недавні рішення", особливо наголосивши на дозволі Берліна передати Києву бойові танки Leopard.

 Рішення щодо танків та ініціатива європейських партнерів у співпраці з українським міністерством оборони здатні "дати нам не переваги, але паритетність на полі бою", заявив Зеленський. Це залежить від часу, кількості та сучасності техніки танкової коаліції, додав він.

Українські військовослужбовці вже вирушили навчатися експлуатації танків Leopard 2 виробництва Німеччини , розповів міністр оборони України Олексій Резніков .