Горячие новости

Щастя відзначило п'яту річницю визволення

У місті Щастя урочисто відзначили п'яту річниця визволення від незаконних збройних формувань, пише Голос України. 

14 червня 2014 року після наступальної операції Збройних Сил України та добровольців над містом знову замайорів синьо-жовтий прапор.

Операцію проводили бійці батальйону Айдар, 8-го окремого полку спецпризначення та 24-го батальйону тероборони ЗСУ. Бій тривав усю ніч проти 14 червня. На ранок Щастя було визволене. Під час спецоперації знищили понад півсотні бойовиків "ЛНР" і удвічі більше -- поранили. З боку захисників втрат не було, не постраждав також жоден мешканець міста. Збережено всі будівлі, комунікації, взято під контроль стратегічно важливі об'єкти: Луганська ТЕС і два мости через річку Сіверський Донець. Завдяки визволенню міста був створений плацдарм для майбутнього наступу до околиць Луганська.

Похід української армії на окупований Луганськ розпочався саме з боку Щастя. Потім  наші війська з боями пішли на Красний Яр, Вергунку, Станицю Луганську і далі -- у бік Донецька. Бійці батальйону "Київ-12" згадують, що у Щасті вони міцно закріпилися й перемістилися на Веселу гору за 5 км від міста. Там потрапили  під перший обстріл "Градами". Бойовики стріляли щодня, накриваючи все довкола. Тоді з нашого боку було багато  двохсотих і трьохсотих... А в День Незалежності вогонь був безперервний і тривав до сьомої вечора. На Веселій горі стояли не тільки бійці "Київ-12", а й Нацгвардія та артилерія. Звіди  було видно і Щастя, і Луганськ, дуже зручна позиція. На жаль, подальшого розвитку успішний наступ не набув. Бойовики оговтались і, отримавши  велике підкріплення, зупинили просування українських   військ.

На урочистостях з нагоди  визволення Щастя містян привітали заступник голови облдержадміністрації Геннадій Іваненко та голова Новоайдарської райдержадміністрації Віктор Сергієнко (на знімку)."П'ять років тому мир повернувся в  Щастя, і ми пам'ятаємо тих, хто його виборов. Але й бачимо, що поряд знаходяться міста, жителі яких також хочуть жити в Україні. Отже, попереду  ще багато роботи за цим напрямом. Вірю, ми будемо знову разом в одній великій українській сім'ї!" -- наголосив Геннадій Іваненко, звертаючись до містян.