Гарячі новини

Через КПВВ "Станиця Луганська" не змогла пройти дівчинка, яка робила собі перший паспорт. Тепер чекає на перепустку

Сьогодні, 23 лютого, на сході України пройти лінію розмежування можна було лише на “Станиці Луганській”. Черги тут все ще не такі, як до карантину. Та пройти вдається не всім. Наприклад, не змогла пройти дівчинка, яка приїхала з ОРЛО зробити собі перший паспорт, але не має актуальної перепустки.

Як журналістам Вільного радіо розповіли в БФ “Право на захист”, не змогла проїхати мешканка непідконтрольного Антрациту. 

“Дівчинка 2004 року народження, вона приїхала з непідконтрольної території на контрольовану українською владою, щоб зробити собі перший паспорт. Це паспорт нового зразка —  ID-картка”, — пояснює одна з правозахисниць.

Дівчинка не змогла проїхати назад на непідконтрольну територію, через відсутність перепустки. Тож благодійники допомогли їй заповнити заяву і відправити документи в координаційну групу, щоб їй зробили електронну перепустку в прискореному режимі. Однак поки їй її ще не виписали. Тож дівчинка залишилася ночувати на підконтрольній території. Благодійники дали їй продуктовий набір.

Зазначимо, КПВВ “Станиця Луганська” працює щодня з 08:00 до 16:00. Представники "ЛНР" дозволяють перетнути лінію зіткнення лише 2 рази на місяць (в один та інший бік). Держприкордонслужба України ж таких обмежень не вводить.