Гарячі новини

У Варшаві "Солідарність" організувала зустріч з освітянами , щоб допомоги українським вчителям

4 травня у Варшаві відбулася зустріч представників Національного секретаріату науки та освіти НСП «Солідарність» з представниками організації ETUCE (Європейський комітет профспілок з питань освіти), що об’єднує європейські профспілки вчителів, та американської організації EI (Education International) .
Учасники зустрічі обговорили, як підтримати працівників освіти в ситуації кризи, пов’язаної з війною в Україні, пише tysol.com.ua
Фото: M. Жеглінский Допомога біженцям- особливий виклик для вчителів
Фото: M. Жеглінский

– Усе суспільство із захопленням відреагувало на хвилю біженців, що приїжджають до нашої країни. Ми всі їм допомагали. Також вчителі надавали особливу допомогу людям, які прибули з охоплених війною районів України. Але через ситуацію в Україні вчителі несуть додаткові витрати, стверджує Моніка Цвіклінська, речниця «Солідарності вчителів». – Це зусилля, яке передбачає приділяти багато часу підготовці до роботи з дітьми, які прибули із зон бойових дій. Вчителі мають готуватися, щоб вміти працювати з дітьми, намагаються вивчити ази української мови.

Під час зустрічі представники НСП«Солідарність» стверджували, що вчителів не цінують за додатковий час та зусилля, які вони вкладають у роботу в нинішніх умовах.

Голова секції національної освіти та виховання НСП «С» Ришард Прокса наголосив: Багато країн не розуміють, що насправді відбувається. Ми, поляки, усвідомлюємо, що якщо Путіна не тримати в Україні, він не залишиться ні в одній країні до кінця свого життя. Ми скептично ставимося, коли чуємо про гроші, тому що Європейський Союз нам це обіцяв, але ми їх ще не отримали.

Президент європейської секції ETUCE Сьюзан Флокен наголосила, що після візиту до Польщі та подальшого перебування в Румунії та Молдові вона має намір зустрітися з Комісаром ЄС з питань освіти. – Я хочу довести його до відома про проблеми, про які ми чули, щоб був почутий голос вчителів, – сказала вона під час зустрічі.

У свою чергу генеральний секретар EI Девід Едвардс заявив, що його організація хотіла б організувати саміт викладачів з країн ОЕСР, присвячений проблемам, пов’язаним із ситуацією в Україні. – EI зібрала безпрецедентний бюджет, щоб допомогти українцям та організаціям, які їм допомагають. Профспілки можуть розраховувати на підтримку, - сказав він під час зустрічі. Сьюзан Флокен додала, що профспілки також можуть подавати заявки на допомогу Європейського Союзу для отримання коштів.

Ришард Прокса наголосив: - Ще трохи, і соціальний ентузіазм може закінчитися. Допомогою біженцям потрібно буде займатися інституційно. Ми розраховуємо на співпрацю в цій сфері з іншими країнами.

Під час зустрічі також обговорювалося питання ступеня включеності українських дітей до польської системи освіти.

До того, як профспілки поспілкувалися між собою, вони зустрілися, в т.ч. з міністром освіти і науки Пшемиславом Чарнеком.

– Під час зустрічі за допомогою представників ETUCE ми звернулися до європейських організацій та європейських урядів з проханням оцінити важливість польського суспільства у допомозі біженцям. Ми закликали виділити кошти для Польщі, в т.ч. в рамках Національного плану відбудови. Ці заходи покращили б умови праці вчителів. Був би також шанс розвивати професійну освіту, яка нам так потрібна в цій ситуації, наголосила Моніка Цвіклінська після зустрічі.