Гарячі новини

У Київі до 1 травня приймають пропозиції щодо масового перейменування вулиць, пов"язаних с РФ та СРСР

Київська влада готується перейменувати вулиці, які пов’язані з країною-агресором Росією та її союзником Білоруссю, а також прибрати пам’ятники та пам’ятні знаки, пов’язані з РФ та СРСР.Про це повідомив секретар Київради Володимир Бондаренко у коментарі "Українській правді"

 "Наразі ми збираємо пропозиції щодо перейменування вулиць та площ. Роботи у нас багато. Ідентифіковані 279 об’єктів, які пов’язані з країною-агресором та її союзниками, і які потребують перейменування. Але їх може бути й більше. Наразі ми чекаємо пропозиції від мешканців".

Пропозиції приймають до 1 травня (їх чекають на мейл name@kmr.gov.ua).

Бондаренко пояснив, що низка топонімів однозначно мають бути перейменовані, такі як вулиця Московська чи площа Амурська, тоді як деякі назви можуть бути переосмислені – наприклад, вулиця Білоруська (адже в Україні живе широка діаспора білорусів, які втекли від режиму Лукашенка, також є білоруські добровольці, які воюють на боці нашої країни проти російських загарбників).

За словами секретаря Київради, усе залежачатиме від двох речей: чи прийде пропозиція на перейменування, чи буде переосмислення.

Він також додав – якщо буде більше 2 пропозицій щодо перейменування, то їх виставлять на рейтингове голосування і за його результатами будуть готувати проєкт рішення.