Гарячі новини

У Казахстані перейменували акцію "Безсмертний полк"

Влада найбільшого міста Казахстану Алмати 8 травня проведе акцію на честь учасників Великої Вітчизняної війни під назвою "Батирларта татам" або "Вклонимося героям", повідомляє Inbuisness.kz з посиланням на голову міської Ради Ветеранів Ахана Біжанова, пише Радіо свобода.

За своєю формою акція аналогічна російському "Безсмертному полку", але її назва змінена. Жителі міста пройдуть із портретами родичів, які взяли участь у війні. Громадські люди попросили не влаштовувати "провокації". "Є 364 дні на рік, у які можна займатися політикою, можна піаритися. Але цей святий день не варто використовувати для цього. Ми повинні бути вдячні своїм отцям, дідам, матерям, бабусям – усім тим людям, які перемогли фашизм та зберегли нам світ та стабільність у нашому Казахстані", - заявив голова Координаційної ради громадських об'єднань ветеранів та інвалідів війни в Афганістані та локальних військових конфліктів Мурат Абдушкуров.

При цьому, за даними Orda, влада Петропавловська, Актау і Нур-Султана відмовилася від очного проведення акції "у зв'язку із загостренням геополітичної ситуації в сусідніх країнах", - пише Сибір.Реалії.

У Росії акція "Безсмертний полк" на згадку про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни пройде 9 травня у очному форматі - вперше з 2019 року (у два наступні роки ходи не проводилися через пандемію). Акція пройде на тлі війни в Україні, яку російська влада виправдовує, зокрема, "боротьбою з нацизмом". Повідомлялося, що на акцію зможуть вийти люди з портретами загиблих в Україні російських військових. Творці акції "Безсмертний полк" з Томська у 2022 році попросили не пов'язувати їх з майбутніми ходами, оскільки змінено початковий зміст акції. Вони виступили проти російської агресії в Україні.

За словами представника МЗС Росії Сергія Зайцева, цього року "Безсмертний полк" пройде у 88 країнах світу, зокрема вперше у Венесуелі.

В"ДНР" та "ЛНР" заявили про відміну акції у зв'язку з загрозою обстрілів. Високопосадовець Адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко, виступаючи в Маріуполі, заявив, що ходи "обов'язково пройдуть" після завершення війни. При цьому попередні роки, до початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну, "Безсмертний полк" проводився на контрольованих сепаратистами територіях Донбасу без жодних побоювань.