Гарячі новини

У Франківську відбудеться міжнародний фестиваль короткометражних фільмів 4:3

У Франківську у вересны відбудеться мМжнародний фестиваль короткометражних фільмів 4:3.

Фестиваль короткого метру 4:3 – це пілотна версія локальних фестивалів, ініційована Олександром Гойсаном у партнерстві з проектним простором Асортиментна кімната, Франківською Кіно-комісією та СУК (“Сучасне українське кіно”). Фестиваль проходитиме 23-26 вересня у Івано-Франківську та окрім показів включатиме серію публічних подій – зустрічей, дискусій та воркшопів від українських режисерів та акторів. На фестивалі будуть показані стрічки, відзняті лише у форматі 4:3.

Події відбуватимуться у трьох просторах – Палаці Потоцьких, Асортиментній кімнаті та на території Котельно-зварювального 63 заводу.
Фестиваль короткого метру 4:3 відбуваться за підтримки гранту Urban Space 100.
До конкурсної програми фестивалю долучено журі, яке обиратиме переможців в українському та міжнародному конкурсі. У складі журі – режисерка Марина Врода, актор Івано Бліндар та режисер Філіп Сотниченко.
Окрім журі також запрошені інші професіонали й професіоналки кіноіндустрії – режисер Ярема Малащук та акторка Соломія Кирилова, які проведуть майстер-класи та дискусії.
В програмі фестивалю окрім щоденних показів короткометражних фільмів відбудуться акторський воркшоп від Соломії Кирилової (24-26 вересня), акторський воркшоп від Івана Бліндара (26 вересня), зустріч з режисеркою Мариною Вродою (25 вересня) та дискусія про співвідношення сторін в кіно, яку проведуть Ярема Малащук, Марина Врода та Філіп Сотниченко (26 вересня).
Відкриватиме фестиваль показ фільму “Холодна війна” режисера Павла Павліковського, який відбудеться на Палаці Потоцьких 23 вересня о 19:00.
Усі події та покази є безкоштовними.
Біографічні довідки журі:
Іван Бліндар
Народився, живе та працює в Івано-Франківську. Навчався на театральному відділенні Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету, спеціальність – актор драматичного театру.
Вже 10 років працює в трупі Франківського драмтеатру, також має декілька ролей в кіно. Дебют: головна роль у короткому метрі Аркадія Непиталюка «Кров‘янка», який здобув «Приз національного конкурсу» (кінофестиваль Молодість) та був номінований у 6 категоріях на здобуття національної кінопремії української кіноакадемії «Золота дзиґа».
Вибрана фільмографія:

 

• «Кров‘янка» (2016)

 

• «Коли падають дерева» (2018)

 

• «Сквот 32» (2019)

 

• «Я, Побєда і Берлін» (2022, у виробництві).

 

Марина Врода
Марина навчалась в університеті ім. Карпенка-Карого на спеціальності режисура художнього кіно (майстерня Михайла Іллєнка та Валерія Сивака).
Після закінчення університету працювала з Сергієм Лозницею. Була асистентом з масовки та асистентом по роботі з непрофесійними акторами на зйомках фільму «Щастя моє».
В 2008 році її студентські короткометражні фільми були відзначені перемогами та участю в міжнародних кінофестивлях Західної та Східної Европи.
2011 році короткометражний фільм «Крос» переміг у головному конкурсі Каннського кінофестивалю. Марина Врода отримала нагороду Short Film Palme d’Or.
Фільмографія:

 

• «Равлики» (2014)

 

• «Крос» (2011)

 

• «Дощ» (2007)

 

• «Клятва» (2008)

 

• «Сімейний портрет» (2009)

 

• «Пінгвін» (2015)

 

Також, була учасницею резиденції в Парижі “Cité Internationale des Arts”(2013) та “Berlinale Talent Campus” в Берліні (2010).

 

Наразі, Марина живе на два міста – Берлін та Київ, завершує Магістратуру в Університеті Бабельсберг Конрад Вольф, що в Потсдамі та працює над повнометражним фільмом “Степне” у ко-продукції України, Німеччини та Польщі.

 

Філіп Сотниченко
У 2016 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Є співзасновником громадської організації «СУК» (Сучасне Українське Кіно). Його короткометражний фільм “Син” (2015) був обраний до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Клермон-Феррані, виграв приз FIPRESCI на Одеському МКФ та приз “Найкращий український фільм” на Міжнародному кінофестивалі Wiz-Art. Його інший короткометражний фільм “Цвях” (2016) став Найкращим короткометражним фільмом Одеського МКФ та Найкращим студентським документальним фільмом Міжнародного кінофестивалю в Пярну. А короткометражний фільм “Технічна перерва” (2017) виборов нагороду на кінофестивалі класу “А” (Tallinn Black Nights Film Festival) в Естонії. Зараз Філіп Сотниченко працює над своїм повнометражним дебютом – фільмом “Ля Палісіада”.

 

Організатори та партнери 
Асортиментна кімната – це і простір в Івано-Франківську, і масштабована модель підтримуючих форматів сучасного мистецтва на «периферії». Цей простір / галерея була заснована “Іншою Освітою” у 2017 році та зосереджена на дослідженні місцевого «асортименту» у Франківську та його околицях на рівні «продуктів» та на рівні сенсів. Експериментуючи з рішеннями для безкомпромісної децентралізації, Асортиментна кімната проводить виставки та резиденції, навчальні програми та кінопокази.
“Сучасне Українське Кіно” (акронім – СУК) – організація, створена для популяризації сучасного українського кіно в Україні та за її межами. Об’єднання також займається пошуком та підтримкою нових імен у вітчизняному кінопроцесі. З цією метою «СУК» проводить ряд навчальних програм, кіноогляди сучасних українських фільмів та організовує зустрічі авторів фільмів з аудиторією.
Франківська Кінокомісія – це громадська організація, що створена для сприяння розвитку кіновиробництва в регіоні, популяризації локацій на міжнародному та вітчизняному кіно-ринках.