Горячие новости

"Регіони як вони є".У Франківську вшанували пам’ять Степана Ленкавського (ФОТО)

У неділю, 8 липня, відбулися урочистості з нагоди 114-ої річниці від дня народження українського політичного діяча.

Біля пам’ятника Ленкавського на однойменній вулиці, зібралися представники духовенства, міської влади та мешканці, щоб вшанувати пам’ять одного із ідеологів Організації Українських Націоналістів, інформує франківська міськрада.

Після загибелі Степана Бандери він був одностайно вибраний провідником ОУН.

Крім того, Степан Ленкавський є автором “Декалогу ОУН” або “Десяти заповідей українського націоналіста”.

Наразі на території Івано-Франківської області встановлено не менше п’яти різних пам’ятників Ленкавському. Останній з них був відкритий 22 серпня 2010 в селі Угорники.

“Сьогодні, як і щороку, вшановуємо пам’ять великого українця, одного з ідеологів ОУН, автора Декалогу ОУН Степана Ленкавського. Українська держава встановлювалася в нестерпно важких умовах. І на цьому шляху Ленкавський був одним із вірним соратників Степана Бандери. Згадали також всіх тих, хто боровся й бореться за нашу Незалежність. Вчора відійшов у вічність один з творців сучасної української держави Левко Лук’яненко. Левко Григорович мав велике українське серце та все життя боровся за те, щоб Українська держава повстала. Дякуємо Вам, вічний революціонере!”, – каже міський голова Руслан Марцінків.