Гарячі новини

Прикарпаття готується до відзначення 1125-річчя Древнього Галича

У четвер, 17 лютого, відбулася нарада щодо підготовки заходів із відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич на тему «Використання історико-культурної спадщини Галича у формуванні іміджу Прикарпаття».

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на сайт Івано-Франківської облдержадміністрації.

Організацію історико-культурної заповідної території затвердив центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

З інформацією виступили керівник Національного заповідника «Древній Галич» Володимир Олійник, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи Семен Побуцький, ректор Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський та інші.

Йшлося про реставрацію історико-культурного простору Прикарпаття і Західної України, розвиток туристично-рекреаційної території, активізацію наукових досліджень спадщини давнього Галича, покращення умов для задоволення духовних потреб жителів області, реставрацію Галицького замку, фінансування документації по окремих об’єктах, реставрацію церкви 15-16 ст. у Крилосі, реставрацію Успенського Собору, просвітницьку та виховну роботу щодо збереження історико-культурної спадщини давнього Галича, популяризацію, збереження, випуск наукового часопису «Галич», видання подарункового набору «Галич давній і сучасний у поштових світлинах» до 1125-річчя міста Галича.