Горячие новости

Курков про жителів Донбасу: "Немає сенсу засуджувати людину за те, що вона залишається там, де вона завжди жила"

Відомий український письменник Андрій Курков закликає суспільство не засуджувати жителів Донбасу за те, що вони не виїхали з окупованих територій після початку війни.Про це він сказав в інтерв'ю журналу НВ.

Курков переконаний: немає сенсу засуджувати людину за те, що вона залишається там, де вона завжди жила, «незалежно від того, яка небезпека наблизилася до неї або хто захопив цю землю».

За його словами, іноді українці втрачають це розуміння, розмірковуючи про жителів окупованого Криму чи Донбасу. «Люди, які там перебувають, все одно залишаються громадянами України, незалежно від того, що їх можуть змушувати набувати іншого громадянства, поводитися інакше, дотримуватися інших правил і підкорятися іншим законам», — вважає відомий літератор.

Щоб пояснити свою думку, він навів військову аналогію, описавши три типи реакції, коли біля людини вибухнув снаряд.

«Звичайнісінька реакція — ви тікаєте вбік. Нетипова реакція — ви біжите вбік від вибуху, перевірити чи не постраждав хто-небудь і чи не потрібна допомога. Або ж ви залишаєтеся на своєму місці і тільки дивитеся, як далеко від вас це пролунало», — зазначив Курков.

Літератор додав, що як автор роману про людей сірої зони він часто намагається описати людей, що живуть в окупації і на лінії розмежування для тих, хто ніколи не бував у таких обставинах. «Люди там дотримуються найтиповішої і найзрозумілішої з описаних вище реакцій — залишаються на своєму місці. Не вони пішли на війну, а війна прийшла до них. А тому їхній вибір точно такий: стати біженцем, піти на війну або залишитися на своїй території і просто вважати свою територію своєю фортецею», — підкреслює письменник.