Горячие новости

75 річницю розстрілу українських патріотів у Станиславові відзначать історичною реконструкцією

75 річницю розстрілу українських патріотів у Станиславові  (нині- м.Івано-Франківськ) відзначать історичною реконструкцією, повідомляє Галка.

Про це йшлося в середу, 14 листопада, на прес-конференції з нагоди відзначення 75-ої річниці розстрілу 27 українських патріотів під час прем’єри оперети Ярослава Барнича “Шаріка”.

Сталося це в листопаді 1943-го року в результаті облави у станіславському міському театрі (нині приміщення обласної філармонії).

За словами міського голови Руслана Марцінківа, цьогоріч планують відзначити цю подію у дещо іншому сучаснішому стилі. Під час показу вистави реконструюють події 75-річної давнини. У залу зайдуть “гестапівці” та відтворять обшуки у залі і арешт націоналістів.

“Надзвичайно важливо показувати такі події сучасною “людською” мовою із залученням театру та людей. Буде вистава, присвячена цим подіям, також випустимо спеціальну книгу, де будуть спогади очевидців. Добре, що цьогоріч цей день випав на суботу, вихідний, бо більше містян зможе прийти подивитися. Важливо висвітлити цю подію”, – каже Марцінків.

Крім того, мер Івано-Франківська вірить, що колись буде знятий фільм, заснований на цих подіях.

Директор франківського драмтеатру Ростислав Держипільський зауважив, що страшніших подій, пов’язаних з мистецтвом на Прикарпатті не було.

“75 років тому відбулася “кривава Шаріка”. Ті події не треба замовчувати, ми маємо їх пам’ятати. Але болючі моменти нашої історії потрібно проживати, а в майбутнє брати лише світле”.

17 листопада об 11:00 відбудеться історична реконструкція подій 1943-го. Оперета зупиниться на тому моменті, що і 75 років тому і о 13:30 відбудеться панахида. Після того виставу завершать, і це стане символом того, що життя триває.

“Це буде реконструкція пам’яті, реконструкція наших душ, аби ми щось зрозуміли для себе, і щоб трагічні сторінки нашої держави не повторювалися”, – додав Держипільський.