Гарячі новини

Зеленський готує свою країну до загострення війни з Росією - Le Figaro

Президент України Володимир Зеленський готує свою країну до загострення війни з Росією, повідомляє в понеділок газета Le Figaro.

Видання нагадує, що презинент України закликав до евакуації Донбасу в суботу , оскільки російські бомбардування посилилися в регіоні та на півдні країни. Своєю чергою, у Миколаєві стався масований обстріл, чи не найсильніший з початку війни 24 лютого. Російські ракети вдарили по Харківській та Сумській областях .

У суботу ввечері президент Зеленський закликав людей покинути Донецьку область на сході України , щоб уникнути «російського терору». У районі запеклих боїв у Донецькій області досі перебувають сотні тисяч людей, у тому числі діти. Чим більше їх зараз піде (...), тим менше російська армія вбиватиме, – сказав він.

Раніше віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук оголосила про примусову евакуацію всього населення Донецька, одного з двох адміністративних районів промислової зони Донбасу. Мотивували це руйнуванням газових мереж і очікуваною відсутністю опалення взимку.

Le Figaro також пише про «стратегію терору, масових тортур і розстрілів» українських полонених і високу активність в Україні російського угруповання найманців, відомого як група Вагнера .