Гарячі новини

WP: Дрони можуть почати виробляти в РФ за підтримки Ірану

За даними The Washington Post, Москва досягла угоди з Тегераном щодо початку виробництва сотень БПЛА на території РФ.

Після кількох тижнів обстрілу українських міст безпілотниками іранського виробництва, Москва негласно досягла угоди з Тегераном про початок виробництва сотень БПЛА на території РФ. Про це в суботу, 19 листопада, повідомила газета The Washington Post (WP), посилаючись на нові розвідувальні дані, отримані американськими та іншими західними службами безпеки, пише DW.

Російські та іранські чиновники завершили операцію під час зустрічі в Ірані на початку листопада, Москва швидко просувається вперед до отримання розробок та ключових компонентів, які можуть дозволити розпочати виробництво протягом кількох місяців, повідомили виданню три джерела.

Угоду, якщо її буде повністю реалізовано, стане подальшим поглибленням альянсу Росії та Ірану, який підтримує війну Москви в Україні, зазначили чиновники. Розпочавши власне складання, Росія зможе різко збільшити запаси щодо недорогих, але вкрай руйнівних систем зброї, які в останні тижні змінили характер війни в Україні.

За даними розвідки, з серпня Росія задіяла проти України понад 400 ударних безпілотників іранського виробництва, причому багато хто з них використовувався для ударів по об'єктах цивільної інфраструктури, таких як електростанції.

УгодаТегераном допоможе задовольнити гостру потребу Москви у високоточних боєприпасах, дефіцит яких відчувається після 9 місяців бойових дій, зазначає WP. Угода також обіцяє значні економічні та політичні вигоди для Ірану. Лідери Іcламської Республіки, можливо, вважають, що зможуть уникнути нових санкцій, якщо безпілотники фізично збиратимуться в Росії, кажуть офіційні особи.

За словами співробітників служб безпеки двох країн, які відстежували події, деталі ірано-російської угоди остаточно узгодили на зустрічі на початку листопада, в якій брала участь група російських переговорників від оборонної промисловості, які приїхали в Тегеран для опрацювання логістики.

Делегація на чолі з секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим відвідала Тегеран 9 листопада, щоб обговорити, зокрема, економічні санкції та те, що Москва сприймає як "втручання Заходу".

Мінфін США 15 листопада ввів санкції щодо кількох іранських організацій, пов'язаних із постачанням безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для російських збройних сил.

Фінансове відомство США зазначає, що дрони з Ірану  використовувалися російськими військами для обстрілів цивільного населення України. У список санкцій включено науково-дослідний центр Shahed Aviation Industries - розробник і виробник БПЛА серії Shahed, а також компанії Success Aviation Services FZC та i Jet Global DMCC, які відомство вважає відповідальними за транспортування зброї до Росії.

Крім того, санкції стосуються Аббаса Джума та Тиграна Срабіонова, через які, за даними Вашингтона, іранські дрони отримувала російська ПВК Вагнера, яка бере участь у бойових діях в Україні. 

Про постачання іранських безпілотників до Росії стало відомо у серпні. Збройні сили РФ активно використовували їх для ударів по артилерійських позиціях та ракетних комплексів України. У жовтні безпілотники почали застосовуватися в масованих атаках на об'єкти інфраструктури - електростанції та енергомережі. Жертвами таких обстрілів найчастіше ставали мирні жителі. МЗС Ірану в листопаді визнало постачання дронів до Росії, але наполягало на тому, що здійснювало їх ще до початку вторгнення. За військову допомогу російським військам було розширено пакет західних санкцій проти Ірану.