Гарячі новини

"Війна в Україні". День 113-й

На 113-й день повномасштабної війни в Україні триває запекла боротьба за Луганщину.
 
У Луганській області росіяни активно бьють по Лисичанську і наступають у всіх напрямках. У Сєвєродонецьку, за який йдуть потужні бої та за хімпідприєство "Азот" (подібна  маріупольській на "Азовсталі") гумкоридор так поки що не заробив.
Українські чиновники заявлять ,що на "Азоті" знаходиться до 500-600 людей, російська сторона - 1000-1500.

 
Складна ситуація у Слов'янську, де залишаються 24 тисячі жителів. Там немає води, а за пенсіями людей возять до сусіднього Краматорська. 
 
 
Під потужним обстрілом Бахмут.

Триває обстріл Донецька та Макіївки. Центр протидії дезінформації при РНБО звинувачує в обстрілах російську армію.

 
Противник зосередив на півночі області свої основні ударні сили і намагається атакувати одночасно на девʼяти напрямках, повідомояє Головнокомандувач ЗС України.
 
Наступ ведеться з півдня на північ на напрямках Попасна-Комишуваха і далі на Лисичанськ, Попасна-Миколаївка, Попасна-Берестове, з півночі на південь на напрямках Богородичне-Словʼянськ, Ізюм-Словʼянськ, нижче - Попасна-Світлодарськ, зі сходу на захід у напрямку Сєвєродонецьк-Лисичанськ, а також на напрямках Сєвєродонецьк-Метьолкіне, Тошківка-Комишуваха.
З метою витіснення наших військ ворог застосовує авіацію, реактивні системи залпового вогню, артилерію.
 
Сєвєродонецьк - це ключова точка в системі оборонної операції Луганської області. Місто не може розглядатися ніяк інакше, написав він.
 
 
"Четвертий місяць рашисти не можуть подужати Сєвєродонецьк. Успіхів у вуличних боях вони не мають, тому знищують з артилерії місто,пвідомив у Фейсбук голова Луганської ЦВАСергій Гайдай. - Контроль над вулицями постійно змінюється, ситуація достатньо хитка, але наші захисники тримають міцну оборону та борються за кожен будинок. Іноді, дійсно, бій може тривати цілий день лише за одну багатоповерхівку.
Чекаємо на далекобійну артилерію від західних партнерів! В разі її надходження - на Сєвєродонецьк чекає швидка деокупація.
 
Глава "ЛНР" Леонид Пасечник заявляет, что "силы  Луганской народной республики уже зашли на предприятие "Азот", но захватить его пока не удается, пишет ТАСС.
 
Напомним,что в Северодонецке бой идет за каждый квартал, каждую улицу.
"К большому сожалению, территория завода "Азот", промзона пока что не под контролем подразделений ЛНР. Мы туда зашли, но полностью оттуда выбить вооруженные украинские формирования у нас пока не получается. В любом случае мы поставленной цели достигнем, для этого нужно время. По времени я принципиально не хочу делать никаких прогнозов", - сказал Пасечник в интервью  ТАСС в четверг на Петербургском международном экономическом форуме.

Он добавил, что точное количество людей, кто находится на территории "Азота", пока неизвестно.

Называет цифру  1000-1500 человек.

Но уточняет, что это - "предположительные цифры".