Гарячі новини

Українські біженці у Польщі з березня 2023 року платитимуть за проживання у закладах розміщення - Моравецький

Українські біженці у Польщі з березня 2023 року платитимуть за проживання у закладах розміщення. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в ефірі «Польського радіо».

Він оголосив про зміни умов прийому біженців з України, згідно з якими їхнє проживання у колективних установах розміщення з березня 2023 року стане платним.

Зокрема, з 1 березня 2023 року буде запроваджено оплату для тих українських біженців, які перебувають у колективних установах розміщення понад 120 днів.

Спочатку біженці з України покриватимуть 50 відсотків вартості проживання, за кілька місяців – 75 відсотків. Цей обов'язок не поширюватиметься, зокрема, на людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей.

Також положення передбачають, що подання заявки на номер PESEL громадянами України, які приїхали до Польщі після російського нападу 24 лютого, буде обов'язковим.

Біженцям, які отримають номер PESEL та покинуть Польщу, цей номер буде заморожено.

"Ми готуємося до можливої ​​наступної хвилі біженців... і хочемо, щоб система була відповідно приготовлена, щоб польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців", - пояснив прем'єр-міністр Польщі.

За даними Прикордонної служби Польщі, з початку російської агресії з України в'їхали майже вісім мільйонів людей, виїхали – 6 мільйонів 200 тисяч.