Гарячі новини

Українська влада почала евакуацію цивільних із нещодавно звільнених районів Херсонщини та Миколаївщини. ВООЗ вважає, що Україну залишать ще 2-3 мильйони людей

Українська влада почала евакуацію цивільних із нещодавно звільнених районів Херсонської та Миколаївської областей

Влада  побоюються, що брак тепла, електроенергії та води через російські обстріли зробить неможливим життя цивільних у містах. 

Від 2 до 3 мільйонів жителів України, ймовірно, залишать свої домівки через настання холодів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію директора Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Ганса Клюге 21 листопада.

 
За його словами, сотні тисяч приміщень у всій Україні не мають газопостачання. Через це українці не лише не можуть приготувати їжу, а й також позбавлені опалення.
 
"Холодна погода може вбити. За прогнозами, в деяких районах країни температура повітря опуститься до -20 градусів. Сім'ї намагаються зігрітися, багато хто буде змушений вдатися до альтернативних методів опалення, таких як спалювання дров або генератори... Ми очікуємо, що 2-3 мільйони людей покинуть свої домівки у пошуках тепла та безпеки", - зазначив Клюге.

Всесвітня організація охорони здоров’я погодилася з цим, попереджаючи, що мільйони зіткнулися з «небезпечною для життя» зимою в Україні.

Влада закликала мешканців двох південних регіонів, які російські війська обстрілювала місяцями, переїхати в безпечніші райони в центральній і західній частинах країни. Віце-прем'єр-міністр України Ірина Верещук у понеділок заявила, що уряд забезпечить їх транспортом, проживанням і медичним обслуговуванням, у першу чергу жінкам з дітьми, хворим і людям похилого віку.

Минулого місяця Верещук попросила громадян, які зараз проживають за кордоном, не повертатися на зиму в Україну для економії електроенергії. Інші чиновники запропонували мешканцям Києва чи інших міст, які мають ресурси виїхати з України на кілька місяців, повинні це зробити, щоб заощадити електроенергію для лікарень та інших ключових закладів.

У понеділок ВООЗ озвучила жахливе попередження про вплив енергетичної кризи на людину в Україні.

«Ця зима буде небезпечною для життя мільйонів людей в Україні», – заявив регіональний директор ВООЗ у Європі доктор Ганс Генрі П. Клюге.

 «Атаки на медичну та енергетичну інфраструктуру призводять до того, що сотні лікарень і медичних закладів більше не працюють повною мірою, їм не вистачає палива, води та електроенергії».