Гарячі новини

У Київі підрядник будівництва метро на Виноградар незаконно поклав на депозит 1,5 мільярди — прокуратура

Київська прокуратура хоче стягнути з підрядника будівництва метро на Виноградар "Київметробуд" 183 мільйони гривень, який поклав на депозит 1,5 мільярди гривень, повідомили у пресцентрі div id="MIXADV_8330" class="MIXADVERT_NET">

Підряднику було перераховано з бюджету аванс за договором будівництва двох станцій метро та вилочного відгалуження на дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" до житлового масиву Виноградар.

"Однак, отримавши авансовий платіж, підрядник використав частину коштів не за призначенням та розмістив понад 1,5 млрд грн на депозитні рахунки у банківській установі, отримавши з них упродовж 2019 року власний дохід (відсотки від розміщення коштів) у сумі 139,1 млн грн", — зазначили у відомстві.

У прокуратурі наголосили, що за законом підрядник зобов'язаний використовувати ці кошти лише за конкретним призначенням — для будівництва лінії метрополітену. У зв'язку з порушенням, київська прокуратура подала позов до Господарського суду столиці та вимагає стягнути з "Київметробуду" 139,1 мільйона гривень відсотків та 44,4 мільйона гривень за безпідставне збереження та користування бюджетними коштами.