Гарячі новини

Росіяни передадуть тіла загиблих в Оленівці, але тільки "після завершення слідства"

Представники Росії заявляють, що готові повернути тіла українських військових, які загинули внаслідок обстрілу на т.зв. фільтраційний табір в Оленівці, але тільки «після завершення слідства», повідомив речник українського правозахисника Дмитро Лубінець.
 
Незалежний російський портал Meduza з посиланням на Лубінця повідомив, що, за даними 1 серпня, представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) не допустили до ув'язнених в Оленівці .

Речник також додав, що ООН поки не відповіла на запити української сторони щодо розслідування подій в Оленівці. Я не отримував жодного сигналу, навіть неофіційного, - сказав Лубінец.

31 липня Укрінформ із посиланням на заступника речника генсека ООН Фархана Хака повідомив, що експерти ООН готові допомогти в розслідуванні обстрілу в Оленівці.

Наприкінці липня Лубінець закликав представників міжнародних організацій відвідати Оленівку, щоб завантажити матеріали для експертизи.

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, у ніч із четверга на п'ятницю російська армія здійснила точний обстріл т.зв. фільтраційний табір в Оленівці, де утримувалися українські полонені; тоді Кремль намагався звинуватити у цьому владу в Києві. За даними Генеральної прокуратури України, загинуло щонайменше 40 українських військовополонених, 130 осіб отримали поранення. Американський інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що там  загинуло 53 українських військових .