Гарячі новини

"Реформатори України". Співробітники ЦАБ знайшли в схованках 4 млн злотих, які, можливо, були отримані з корупційної діяльності Славоміра Новака в Україні.Суд продовжив арешт колишньому голові "Укравтодору"

Окружний суд у Варшаві задовольнив клопотання прокурора і продовжив тимчасовий арешт ексочільникові Укравтодору, колишньому міністрові транспорту Польщі (у 2011-2013 роках) Славомірові Новаку ще на три місяці, повідомляє Польске радіо.

«В обґрунтуванні суддя вказала, що докази, представлені в заяві прокурора, вказують на високу ймовірність вчинення підозрюваним усіх дій, яких стосується обвинувачення. Суд також розділив нашу думку щодо ймовірного шахрайства, а також стосовно загрози суворого покарання позбавленням волі», – заявив прокурор Ян Дрелєвський.

Славомір Новак залишиться під вартою до 16 квітня. У результаті польсько-українського розслідування, його заарештували в липні 2020 року за звинуваченнями у корупції та відмиванні грошей.  

Минулого тижня прокуратура продовжила звинувачення проти Славоміра Новака. Вони стосуються діянь корупційного характеру, вчинених спільно та в порозумінні із підозрюваними, яких затриманило Центральне розслідувальне бюро.

Співробітники Центрального антикорупційного бюро (CBA) знайшли та забезпечили грошові кошти на суму понад 4 мільйонів злотих, що буцімто були отримані внаслідок корупційних злочинів, вчинених Славоміром Новаком.

536 тис. євро, 470 тис. доларів та 30 тис. злотих знайдено у двох схованках.
Крім того, були забезпечені дві квартири загальною вартістю 2 мільйони злотих, а також розкішний автомобіль.

Речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин в інтерв'ю Інформаційному радіоагентству наголосив, що провадження у справі Славоміра Новака розвивається.
Станіслав Жарин сказав також, що масштаби діяльності Славоміра Новака, якою займається Центральне антикорупційне бюро, більші, ніж вважалося раніше.

Нагадаємо, з 2011 по 2013 роки Славомир Новак обіймав посаду міністра транспорту, будівництва та морського господарства Польщі. З жовтня 2016 по вересень 2019 року він очолював "Укравтодор". 

У липні 202 польська прокуратура звинуватила Новака в організації злочинного угруповання, вимаганні та корупції.