Горячие новости

"Нормативна база ненормативних зарплат". Разумков пояснив, як зросла зарплата нардепів, і вимагає від уряду пояснень щодо зарплат заступників міністрів

 

Спікер парламенту Дмитро Разумков пояснив, як зросла зарплата нардепів, і вимагає від уряду пояснень щодо зарплат заступників міністрів. Про це він заявив під час пленарного засідання Ради, трансляцію якого веде телеканал "112 Україна".

"Я тільки що звертався до апарату. Мені надали повну інформацію. Є індексація заробітної плати народних депутатів України, однак вона зовсім не відповідає тим цифрам, які пишуть у ЗМІ (про 100 тис., десь я бачив 150 тис.). Зміна заробітної плати - близько 3 тис. грн для нардепа", - сказав Разумков.

Він зазначив, що це пов'язано з прожитковим мінімумом.

Також спікер заявив, що вимагає від уряду (під час години запитань до уряду) пояснень щодо преміювання заступників міністрів. 

 

Колишній віце-прем'єр міністр України та міністр соціальної політики Павло Розенко своєю чергою на своїй сторінці у Facebook заявив про збільшення заробітних плат народним депутатам та працівникам міністерств.

За словами Розенка, заробітна плата збільшиться у 2,5-5 разів, якщо порівнювати з 2019 роком. 

"За моєю інформацією, з 1 січня 2020 року в 2,5 рази буде збільшена зарплата і народним депутатам України. Вона перевищуватиме 100 тис. гривень", – написав колишній віце-прем'єр.

Він додав, що в деяких міністерствах заробітні плати у 2020 році зростуть у 3-5 разів.

"Якщо ви чули, нині голова ВР про це говорив, і ми окремо розглядатимемо це питання. Я вважаю, що народні депутати не мають ні морального, ні політичного, ні юридичного права сьогодні підвищувати собі зарплату в цих умовах, як, утім, і чиновники Кабміну, які вже висловлюють слова бравади щодо того, що вже підвищено зарплати. І ми бачимо з повідомлень у ЗМІ, що це дійсно має місце, коли зарплати непомірно підвищують чиновникам. Зрозуміло, що це робиться відповідно до нормативної бази. Але я вважаю, що цей потік збільшення зарплат, коли у нас країна в такій економічній ситуації, коли у нас не підвищені зарплати для вчителів, для представників системи охорони здоров'я, підвищувати зарплати чиновникам і народним депутатам – це злочин проти українського народу", - підкреслив В. Медведчук.

"Ми звернулись до голови Ради, щоб підняти це питання, викликати "на ковьор", як то кажуть, представників Кабміну, держпідприємств, щоб вони відповіли, бо ми вважаємо, що в країні, де середня зарплата така маленька, такі великі зарплати (хоча я завжди за те, щоб була ринкова зарплата) – ну, соромно просто. Коли пенсіонер 2 тисячі гривень отримує, а хтось півмільярда – то це просто неприйнятно", - сказав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у кулуарах парламенту.

Разумков запропонував 17 січня під час години запитань до уряду заслухати позицію міністрів, а можливо, й  прем’єр-міністра, щодо премій, які були нараховані окремим представникам Кабміну.

Нардепи цю заяву зустріли оплесками.