Гарячі новини

McDonald's хитро залишає Росію через посилення ізоляції

Корпорація McDonald's заявила, що вийде з Росії після більш ніж 30 років роботи в країні, посиливши корпоративну відповідь на вторгнення в Україну, повідомляє Bloomberg

Від’їзд має величезну символічну, а також економічну вагу, оскільки мережа швидкого харчування була одним із перших західних брендів, які відкрили магазин у Росії, коли вона відкрила філію на Пушкінській площі в Москві в 1990 році, якраз перед розпадом Радянського Союзу. 

Повідомляється , що в день відкриття біля ресторану  вишикувалися 30 000 людей.

«Макдональдс і Росія настільки переплелися, що здається неможливо уявити одне без одного», – сказав у понеділок головний виконавчий директор Кріс Кемпчінскі в записці для співробітників. «І все-таки, на жаль, ми сьогодні саме там».

Компанії, які займаються продажем продуктів харчування та інших товарів першої необхідності, або мають великі мережі магазинів у Росії, спочатку не хотіли повністю виїжджати з країни після початку війни в Україні. 

СРСР-МАКДОНАЛЬДС-ВІДКРИТТЯ
Клієнти стоять у черзі біля нещодавно відкритого McDonald's в Москві, 31 січня 1990 року.
Фотограф: Віталій Арманд/AFP/Getty Images

McDonald's розпочав процес продажу після тимчасового закриття своїх ресторанів, йдеться в заяві компанії в понеділок. Він очікує списання від 1,2 до 1,4 мільярда доларів за цей перехід.

Мережа швидкого харчування зазначила, що гуманітарна криза в Україні та непередбачуване робоче середовище означають, що вона більше не може працювати в Росії, «також не відповідає цінностям McDonald's». 

McDonald's переслідує весь свій портфель ресторанів місцевим покупцям і "де-архів" торгових точок, видаливши назву, логотип, брендинг і меню McDonald's, хоча компанія збереже свої торгові марки в Росії. Ім’я потенційного покупця компанія не назвала.

Росія бачить 600 000 робочих місць під загрозою виходу з іноземних держав, повідомляє ТАСС
Закритий ресторан McDonald's в торговому центрі в Москві, 16 березня.
Фотограф: -/AFP/Getty Images

Renault Move

Раніше в понеділок французький автовиробник Renault SA погодився передати свій російський бізнес вартістю 2,2 мільярда євро (2,3 мільярда доларів), включаючи виробника марки Lada, державним установам за символічну суму, що дорівнює націоналізації.