Горячие новости

Л. Кучма зараз не бачить перспектив у мирному процесі на Донбасі

Ситуація на Донбасі не зміниться до виборів президента Росії 2018 року. Про це заявив 2-й президент, представник України у тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма журналістам. По це повідомляє Gazeta.ua.

"Та ситуація, яка сьогодні є, - ні миру, ні війни, стрілянина кожен день, гинуть люди сьогодні, поранених багато - триватиме, ймовірно, і до виборів президента в Росії", - цитує його "ЛIГАБiзнесIнформ".

Захід мало тисне на країну-агресора РФ для деескалації, зауважив він.

"З боку європейців немає такого тиску, який би змусив Росію піти на такі кроки - припинити дії, які ведуть до загибелі людей, вивести війська свої, вивести техніку важку і починати той процес, який є в Мінських угодах: і вибори, і так далі. Сьогодні сподіваємося на позицію США, на Курта Волкера, який дуже активну позицію займає", - додав Кучма.

"Якщо говорити про миротворчу операцію, то доки не будуть виведені війська, які миротворчі війська туди можна вводити? Спочатку це потрібно зробити. Вивести війська, техніку, а потім, щоб зайшли ті люди, які будуть забезпечувати порядок на всій території України, а не тільки на лінії зіткнення охороняти представників ОБСЄ. Таке взагалі не може бути прийняте ні за яких обставин", - сказав другий президент.