Горячие новости

Користуючись пандемією, спекулянти атакують eBay, Facebook та Amazon

Користуючись пандемією, спекулянти атакують eBay, Facebook та Amazon, повідомляє Економічна правда.

14 березня видання The New York Times розповіло історію про те, як на хвилі новин про поширення коронавірусу американець Метт Колвін з братом скупили 17,7 тис пляшок антисептику для рук, щоб продати за завищеними цінами.

Торгові майданчики заблокували їх магазини. У результаті вони пожертвували антисептик на благодійні потреби.

Необхідність боротьби із спекулянтами виникла в усіх світових інтернет-гігантів.

Як повідомляє ВВС, соціальна мережа Facebook оголосила, що вводить заборону на розміщення реклами гігієнічних масок і дезінфікуючих засобів для рук з метою перешкодити ажіотажному попиту на них і зростанню цін.

Крім того, соцмережа посилила контроль за появою в мережі дезінформації про засоби, які нібито сприяють лікуванню від вірусу, а також про товари, на які нібито виник дефіцит.

"Ми уважно спостерігаємо за ситуацією навколо Covid-19 і в разі потреби будемо вносити зміни в нашу політику, якщо виявимо, що люди експлуатують цю надзвичайну ситуацію", — заявив директор з контролю за продуктами Facebook Роб Літерн.

Минулого тижня Facebook та найбільший онлайн-магазин Amazon вилучили тисячі оголошень про продаж санітарних товарів, виробники яких обіцяли захист від інфекції коронавірусу.

Як заявили в Amazon, компанія пильно стежить за будь-якими спробами завищити ціни.

У Британії провідні мережі супермаркетів вводять обмеження на продаж низки санітарно-гігієнічних товарів і продовольства. Зокрема, компанія Tesco оголосила про продаж в одні руки не більше п'яти одиниць товарів, включаючи туалетний папір, гелі для рук, макарони і консервоване молоко.

За спостереженнями аналітиків з Liberty Marketing, товари, що користуються підвищеним попитом через спалах коронавірусу, суттєво подорожчали.

Так, дезінфікуючі засоби для рук з мережі Lidl, де вони коштують в перерахунку близько 16 грн, на eBay продаються за 791 грн. Антибактеріальний гель для рук з Tesco за 26 грн спекулянти пропонують в інтернеті за 285 грн.