Гарячі новини

Генпрокуратура України підтвердила загибель як мінімум 8300 мирних жителів, наголосивши, що насправді їх кількість набагато більша

В Україні внаслідок російського вторгнення загинули щонайменше 8311 мирних жителів, у тому числі 437 дітей. Крім того, понад 11 тисяч цивільних осіб отримали поранення. Про це повідомив в ефірі загальнонаціонального телемарафону в неділю, 20 листопада генеральний прокурор країни Андрій Костін. 

"Але ми розуміємо, що реальна цифра набагато більша, до деяких окупованих територій у нас ще немає доступу", - додав він.

За словами Костіна, за останні два місяці на звільнених від окупації територіях Харківської, Донецької та Херсонської областей виявлено понад 700 тіл убитих, 90 відсотків із них – цивільні. "Практично у кожному місті, кожному селі Харківщини ми знаходили місця, де вбивали українських мирних громадян", - наголосив генпрокурор. 

З початку війни генпрокуратура України зафіксувала понад 45 тисяч ймовірних військових злочинів та понад 19 тисяч злочинів проти основ нацбезпеки, повідомив також Андрій Костін.

Підозри у військових злочинах пред'явлені 216 військовослужбовцям РФ, з них 17 - військовополонені, решта підозри оголошена заочно, повідомив Костін. До суду відправлено обвинувальні акти щодо 60 осіб, з яких 12 вже засуджено.

Серед злочинів, у яких підозрюють росіян, - напади на населені пункти, жорстоке поводження з цивільними (73 підозрюваних), навмисні вбивства цивільних (35 підозрюваних), сексуальне насильство (6 військовим оголошено підозру, з них один запідозрений ще й у вбивстві).