Гарячі новини

Білий дім попередив Росію, що використання ядерної зброї буде для неї катастрофічним

Радник США у справах національної безпеки Джейк Салліван і міністр закордонних справ США Ентоні Блінкен попередили Росію, що використання ядерної зброї матиме для неї катастрофічні наслідки. Вважається, що подібні застереження Москві зробили й представники інших країн НАТО.

Як пише видання New York Times, Салліван використав фразу «катастрофічні наслідки» у всіх трьох інтерв’ю, які він у неділю, 25 вересня, дав американським телестанціям. Політик відмовився повідомити про деталі реакції США у випадку застосування Росією ядерної зброї, але додав, що Росія «дуже добре розуміє, що Сполучені Штати зроблять у відповідь (...), позаяк ми їм про це сказали». Салліван також анонсував додаткові жорсткі санкції, якщо Росія вирішить анексувати окуповані території України.

Подібно висловився держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю програмі «60 хвилин» на телебаченні CBS.

«Дуже важливо, щоб Москва почула це від нас і щоб знала, що наслідки будуть жахливими, і ми дуже чітко це висловили», — сказав політик.

Він також додав, що використання ядерної зброї матиме «катастрофічні результати, очевидно, для країни, яка її використає, але й для багатьох інших країн».

Також інші країни НАТО попередили Росію стосовно наслідків застосування ядерної зброї, – повідомило видання Financial Times за 25 вересня.

За даними джерел журналу, ця відповідь, найімовірніше, не буде ядерною, але Росію покарають звичайним ударом.