Горячие новости

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій для ПРООН зробив звіт щодо стану роботи підприємств Донбасу

Збройний конфлікт у Східній Україні завдав чималих труднощів для малих і середніх підприємств у Донецькій і Луганській областях (Донбаський регіон).Про це йдется у звіті «Розвиток та підтримка малого та середнього бізнесу на Донбасі», що підготовлений Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій для ПРООН за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні. 

7,747 підприємств ПЕРЕЇХАЛИ З НЕПІДКОНТРОЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО ІНШИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В 2015 РОЦІ.

Близько 61 тисячі малих і середніх підприємств працювали на підконтрольній уряду частині Донбасу станом на кінець 2015 року, із загальним обсягом реалізованої продукції у 114 млрд гривень, або 4,9 млрд євро.

На них припадало понад 3% від загального обсягу реалізованої продукції усіх компаній і 4% загальної кількості зайнятого населення в Україні.

Частка МСП Донбасу стала значно меншою, порівнюючи з аналогічними показниками 2013 року (останній рік перед початком конфлікту).

Тоді, у 2013 році, на МСП Донецької та Луганської областей припадало 13,4% від обсягу реалізова- ної продукції усіх українських МСП, і, відповідно, 12,6% зайнятого населення.

Такий стан відображає втрату великих населених центрів і негативний вплив для бізнесу на підконтрольній уряду частині Донбасу. Водночас, деякі підприємства переїхали з непідконтрольної частини Донбасу до Західного Донбасу.

Розвиток малого і середнього підприємництва на Донбасі потерпає як від загальних перешкод для ведення бізнесу в Україні, так і від близького розташування до зони бойових дій.

Повний текст звіту за лінком: http://www.ua.undp.org/content/dam/ukraine/docs/Donbas/RPP/Donba%20SME_UKR.pdf